JA I MOJA PASJA...

Fotografia to pojęcie, które bardzo łatwo można zamknąć w ramę prostej definicji, ograniczyć do zatrzymania chwili, upamiętnienia jakiejś sytuacji. Dla mnie fotografia to o wiele więcej, pojęcie wieloznaczne, głębsze, z przesłaniem. Moje fotografie to moje widzenie świata, mój sposób odbierania rzeczywistości.

Fotografowanie daje możliwość zatrzymania ulotnej chwili, uchwycenia tego co nietrwałe, przemijające: światła, klimatu, nastroju. Największa trudność, ale i sztuka w tym, by utrwalić tę chwilę w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla innych. Przekazać prawdziwy obraz i jednocześnie swoją jego interpretację, pogodzić te dwie sprzeczności. Sprawić, by widz zatrzymał się przy nich na dłużej, wzbudzić refleksję, obudzić uczucia, wspomnienia, skojarzenia.

Tego sposobu patrzenia i fotografowania świata ciągle się uczę, doskonaląc warsztat. Kolejne kadry powstają coraz bardziej świadomie, by przekaz, był bardziej czytelny, jasny w odbiorze. Mam nadzieję, że przede mną wiele jeszcze nowych, nieodkrytych miejsc, sytuacji, którymi zapełnię mój album.

Mam 40 lat, mieszkam w Opolu. Moja fotograficzna przygoda rozpoczęła się stosunkowo niedawno. Pierwsze próby fotografowania miały miejsce, co prawda, już wiele lat temu. Przełomem okazał się zakup pierwszej lustrzanki cyfrowej w połowie 2009 roku. Pierwsze świadome próby kadrowania, praca nad obróbką zdjęcia. Kursy, praca własna, tysiące obejrzanych zdjęć, mnóstwo lektury i przede wszystkim robienie zdjęć, poszukiwanie nowych kadrów, motywów, pochłonęły mnie niemal całkowicie. Tak narodziła się fotograficzna pasja, która wciąż trwa i rozwija się we wielu kierunkach. Największą moją pasją jest fotografia krajobrazowa.

Serdecznie zapraszam do mojej galerii.